Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.

Taisyklės Suprantu

Gyvieji šaltiniai 2018/1 (81)

Prekės kodas: LIO GŠ 81
0,60 €
Pristatymo terminas: 1 - 5 dienas

Aprašymas

„Gyvieji šaltiniai“: 20 metų kartu su savo skaitytojais!

2018-ieji ypatingi žurnalui „Gyvieji šaltiniai“, mininčiam 20 metų jubiliejų. Istorijos kontekste tai pasirodys tik akimirka, tačiau ji yra ypatinga dvasiniame žmogaus gyvenime ir amžinybėje. Todėl už ištvermingą žurnalo palaikymą savanoriškais darbais bei aukomis esame nuoširdžiai dėkingi Jums, mieli mūsų skaitytojai ir rėmėjai. Be jūsų nebūtume sulaukę jubiliejaus, be Jūsų būtume netekę galimybės dalintis su žmonėmis Gerąja Naujiena ir kalbėti apie Dievo meilę.

Ta proga visus ištikimus mūsų skaitytojus kviečiame į „Gyvųjų šaltinių“ 20-ties metų paminėjimo renginį KRIKŠČIONIŠKOS ŽINIASKLAIDOS KONFERENCIJĄ „Vakar. Šiandien. Rytoj“. Renginys įvyks gegužės 5 d. 10 val. Ginkūnų dvare (Žeimių g. 7, Ginkūnai, Šiaulių raj.). Registruotis galima el. paštu: gyviejisaltiniai@gmail.com ir telefonu: 8 615 97601. Lauksime Jūsų atvykstant!

Pavasarinio žurnalo numerio puslapiuose su skaitytojais dalinamės savo prisiminimais, pradėjus leisti šį nedidelį, bet tokį dvasiškai svarbų leidinį, skirtą mūsų tautos sielų išganymui. Taip pat užbaigiame pasakojimą apie praėjusiais metais išsamiai aprašytą Reformacijos kultūrinį ir dvasinį fenomeną. Minėdami Kristaus prisikėlimo šventę, dalinamės su skaitytojais jautriais poezijos posmais, kalbame apie kiekvienam aktualią dvasinio pasišventimo temą.

Naują „Gyvųjų šaltinių“ numerį pradeda jautrus ir viltį suteikiantis liuteronų kunigo Waldemaro Benzelio pamokslas „Mūsų viltis“. „Krikščioniui daugiau nebaisi mirtis! Įtikėjęs žmogus, atgimęs naujam gyvenimui Dieve, gali tikėjimu laukti savo prisikėlimo kūne amžinajam gyvenimui Danguje. Ir ši viltis tapo galima mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus pergalingo prisikėlimo

dėka.“, - rašoma „Ganytojo žodžio“ rubrikoje.

Prisiminimus vartant, mūsų žurnalo istorikui Waldemarui Zornui iš laimės net svaigsta galva! Straipsnio autorius jautriai prisimena laikus, kai į Lietuvą pagaliau pradėjo veržtis laisvės dvasia, užliejusi ir suteikusi viltį daugeliui mūsų tautos žmonių. „Šiandien mūsų leidžiamam žurnalui „Gyvieji šaltiniai“ sukako dvidešimt metų. Mūsų misijai Lietuvoje – tiek pat, kiek ir nepriklausomai valstybei. Per praėjusius nuo nepriklausomybės dienos metus mes išleidome nesuskaičiuojamą knygų, žurnalų, brošiūrų skaičių. O svajonė vis dar lieka – pasakyti kiekvienam lietuviui,

kad Dievas jį myli, kad Jis padarė viską, kad išgelbėtų kiekvieną, gimusį į šį pasaulį...“, - pasakoja autorius.

„Gyvenimo“ rubrikoje šį kartą kalbame apie kelią, kuris vadinasi pasišventimu. Straipsnio „Apie pasišventimą Dievui“ autorius Arnoldas Jalianiauskas keliaudamas autobusu mąsto apie tai, ką reiškia būti pasišventusiam Dievui. „Pasišventęs ir yra tas, kuris laikosi visko, ką Viešpats yra mums sakęs, bei tikėjimu pripažįstantis, kad Jėzus iš tiesų kasdien yra šalia – su mumis, ir padeda mums išlikti tikintiems iki Jo sugrįžimo.“, - rašoma apmąstymuose.

Rubrikoje „Istorijos puslapiai“ publikuojame Alberto Latužio straipsnio „Žvilgsnis į Reformacijos procesą Europos kraštuose ir Lietuvoje“ paskutinę dalį. „Dažnam kyla klausimas: kodėl įsibėgėjęs

Reformacijos procesas pradėjo strigti? Kodėl šiandien evangelikai Lietuvoje sudaro tik nedidelę

mažumą? Lengviausia atsakyti: kalta kontrreformacija. Bet ar nebuvo kitų – lemiamų vidinių priežasčių?“, - ragina toliau skaityti autorius.

Naujoje rubrikoje „Dievo namuose“ straipsnio „Bendruomenė, kurioje augame malone“ autorius Irmantas Jakubonis kviečia skaitytojus drauge pasvarstyti, kokios bendruomenės mes trokštame. „Išskyrėme tokius bendruomenės bruožus: mylinti Dievą ir žmogų, atjaučianti, draugiška, suteikianti galimybę tobulėti dvasiškai, tokia, kurioje patiriame ir užmezgame draugišką santykį su Kristumi ir žmonėmis ir kurioje žmogus priimtinas toks, koks yra.“, - rašoma straipsnyje.

Naujame „Gyvųjų šaltinių“ pavasario numeryje skaitytojai turės galimybę sužinoti apie neseniai išleistą knygą „Reformacija praeityje ir dabar“; praskaidrins nuotaiką jautriomis Romualdos Adomaitytės-Chabarinos eilėmis;  ras atsakymą apie tai, ko nežinojo apie Šventąjį Raštą, o paskutiniame puslapyje sužinos tiesą, kaip susitaikyti su Dievu.

Linkime jums malonaus ir prasmingo skaitymo!

Kviečiame prenumeruoti žurnalą „Gyvieji šaltiniai“ ir gauti jį tiesiai į namus.