Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.

Taisyklės Suprantu

Gyvieji šaltiniai 2017/1 (77)

Prekės kodas: LIO GŠ 77
0,60 €
Pristatymo terminas: 1 - 5 dienas

Aprašymas

„Gyvieji šaltiniai“: sveiki sulaukę pavasario ir Kristaus prisikėlimo šventės

Pavasaris kaip pranašas jau eina priekyje ir savo sprogstančiais pumpurais skelbia žinią, kad artėja pati svarbiausia visai žmonijai šventė – mūsų Viešpaties PRISIKĖLIMAS. Šiais metais daug žmonių visoje Europoje Velykas švęs pirmą kartą savo gyvenime. Prisiminkime juos, pabėgusius nuo grėsmės ir persekiojimų, savo maldose, kad tikėjimo džiaugsmą išgyventų kuo daugiau

širdžių. Raginame Jus prisiminti artimuosius, draugus, pažįstamus bei skirti laiko sukurti šiltam pasveikinimui, kuris patvirtintų mūsų Gelbėtojo prisikėlimą iš mirties. Te mūsų gyvenimai liudija apie šios nuostabios šventės tikrumą visiems šalia esantiems. Te Velykų žinia sustiprina Jūsų tikėjimą ir pasitikėjimą KRISTUMI!

Naujojo žurnalo numerio puslapiuose skaitytojams pristatome reikšmingą istorinį ir kultūrinį įvykį – Reformaciją, kuri šiais metais mini savo 500 metų jubiliejų.. Šie metai ir Lietuvoje paskelbti Reformacijos metais, todėl šį įvykį pasistengėme susieti su vidinės, dvasinės žmogaus reformacijos fenomenu.

Apie tai pradedame pasakoti pirmame numerio straipsnyje – pastoriaus Artūro Rulinsko pamoksle – „Pakeisti savo širdį“. „Kaip tu gyveni, brangus žmogau? Ar gyveni vadovaudamasis savo intuicija, be Sandoros su Dievu, ir visi tie dvasiniai reikalai tau atrodo tarsi bobų plepalai? O gal esi kiek pažengęs ir laikaisi ypatingų savo krašto papročių, tradicijų ir jautiesi saugus paisydamas Įstatymų sandoros reikalavimų? O gal kartais meldiesi, nes ieškai, kaip reformuoti savo gyvenimą, gal tikiesi, kad Dievas tau parodys malonę ir pakvies į kitokią Sandorą – tokią, kurioje tu esi priimtas iš meilės, tokią, kurioje pasikeitė ir atsinaujino tavoji širdis, tokią, kuri tave padarė atnaujintu ar reformuotu žmogumi.“, - rašo autorius.

„Istorijos puslapių“ rubrikoje šį kartą pristatome interviu su Lietuvos reformacijos istorijos

ir kultūros draugijos bei Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupu Mindaugu Sabučiu, kuris pasakoja, kodėl 2017-ieji metai Lietuvoje buvo paskelbti reformacijos metais. Taip pat šioje rubrikoje apie asmeninės reformacijos kaip dvasinio laiko reikšmę pasakoja Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčios generalinis superintendentas, kunigas Tomas Šernas. „Žmogaus gyvenime

yra visokių laikų, bet svarbiausias yra dvasinis. Jis žymi vidinio žmogaus augimą. Dvasinis laikas žymi gyvenime pačią svarbiausiąją – vidinę asmens reformaciją.“, - teigia straipsnio autorius.

Rubrikoje „Verta pamąstyti“ mūsų nuolatinis autorius Holger Lahayne straipsnyje „Tikėjimu, dėkingumu ir meile“ pasakoja didžiųjų reformatorių mintis apie gerus darbus. „Geri darbai neverčia šalintis netikinčio pasaulio; jų pagrindinė vieta – ne atskirtoje religinėje terpėje. Krikščionis, Dievo išgelbėtas žmogus, yra siunčiamas į pasaulį, kad visų pirma kasdieniame gyvenime patarnautų

kitiems žmonėms iš meilės.“, - rašoma straipsnyje.

„Reformacijos veidų“ rubrikoje šį kartą pasakojame apie didžiojo Lietuvos reformatoriaus M. Mažvydo kūrybą ir tautinį identitetą. „Šiais metais minėdami Reformacijos 500 metų jubiliejų

prisimename ir žymiausius lietuviškosios Reformacijos veidus, asmenybes, turėjusias neabejotinos įtakos visai mūsų šalies istorijai ir kultūrai. Martynas Mažvydas buvo vienas tų ryškių tautos šviesulių, klojusių teisingo lietuviško žodžio supratimo pamatus ir, galiausiai, padėjusių įsitvirtinti tautinei savimonei.“, - teigiama publikacijoje.

Rubrikoje „Kitokia nuomonė“ publikuojamas politologo Mariaus Kundroto straipsnis „Seimo „dovana“ Lietuvos šeimoms“, itin aktualus šeimoms, auginančioms mažus vaikus. Mat 2017 m. vasario 14-ąją Seimas priėmė naują Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą. Jis priimtas įaudrintų jausmų atmosferoje, po kraupaus įvykio Kėdainiuose, kai asocialus individas mirtinai sumušė mažametį. „Esant tokiai atmosferai, prisidengus smurto užkardymo priedanga priimtos kelios

teisinės nuostatos, išplaukiančios iš kairuoliško liberalizmo pasaulėžiūros, galinčios turėti labai rimtų praktinių padarinių tiek Lietuvos šeimoms, tiek visai visuomenei. sugyventinės sūnų.“, - byloja straipsnis.

Naujame „Gyvųjų šaltinių“ pavasario numeryje skaitytojai taip pat turės galimybę sužinoti, kuo skiriasi religingas ir tikintis žmogus; perskaitys pamokantį straipsnį apie nepaprastą kelionę po Šventą žemę – Izraelį; sužinos, kad iš Dievo nepasišaipysi, todėl reikia būti atsakingiems už savo žodžius ir veiksmus; praskaidrins nuotaiką jautria velykine poezija bei linksmaisiais skaitiniais ir sužinos, kaip susitaikyti su Dievu.

Linkime jums malonaus ir prasmingo skaitymo!

Kviečiame prenumeruoti žurnalą „Gyvieji šaltiniai“ ir gauti jį tiesiai į namus.